Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Woda utleniona, jako sprawdzony środek na infekcje uszne

1 września 2018 Woda utleniona - dzieciak


Jeśli szukasz niedrogich i dobrych metod, które zagwarantują szybką, dodatnią reakcję na przeziębienie i grypę, to rozwiązaniem stać się może woda utleniona do ucha. Produkt, który znajduje się niemal w każdej domowej apteczce dostępny jest bez recepty, a zaledwie trzyprocentowy roztwór wykazuje działanie antybakteryjne i odkażające.

Wirusy, grzyby i inne niebezpieczne mikro zagrożenia, przy użyciu wody utlenionej zostaną skutecznie zwalczone. Zakraplanie uszu w czasie przeziębienia lub grypy poskutkuje zahamowaniem rozmnażania bakterii, a w konsekwencji całkowitym wyleczeniem.

Z czym tak właściwie mamy do czynienia?

Nadtlenek wodoru to alternatywna nazwa wody utlenionej, czyli związku stworzonego przez profesora Iwana Nieumywakina. Wynalazca uważał, że jej rola nie będzie ograniczała się w przyszłości tylko do przemywania ran, a odegra kluczowe znaczenie w stworzeniu tzw. tlenu atomowego, który odpowiadać będzie za wzmacnianie całego organizmu. Okazuje się, że oprócz działania przeciwbakteryjnego, woda utleniona stosowana podczas kąpieli korzystnie oddziałuje na bóle mięśni i stawów. Ponadto znajduje zastosowanie w postaci kompresów na chorobowo zmienione miejsca. Wielozadaniowość, jaką wykazuje, pozwala na użytkowanie wody utlenionej również w gospodarstwie domowym, z uwagi na właściwości wybielające i czyszczące.

Jakie korzyści gwarantuje woda utleniona do ucha na przeziebienie?

Stosowanie powyższego specyfiku do ucha zapewnia bardzo dobre działanie w walce z infekcją, szczególnie w fazie rozwojowej. Po wlaniu wody bezpośrednio do kanału usznego, stan zapalny zostaje zniwelowany, zanim zdąży się rozwinąć. Co więcej, w przypadku postępowania choroby, można rozszerzyć stosowanie o gardło. Profilaktyczne stosowanie utlenionej wody gwarantuje ogólne zdrowie całego organizmu. Największe korzyści wykazuje woda utleniona do ucha jak stosować ją w celu odetkania ucha. Dyskomfort spowodowany zaburzeniem błędnika może być wstępem do upośledzenia słuchu, dlatego pod żadnym pozorem nie można tej kwestii bagatelizować. Grypa, która jest konsekwencją przeziębienia, bardzo często swój początek notuje w uchu środkowym, gdzie dochodzi do rozwoju infekcji wskutek namnażania się bakterii. Szybka reakcja w postaci zakraplania ucha najlepsze efekty przynosi podczas pierwszy 12 godzin od wystąpienia objawów i w większości przypadków skutecznie zwalcza przyczynę.

Stosowanie u dzieci

Bezpieczeństwo stosowania u dzieci zapewnione jest z uwagi na nie osłabianie wrodzonej odporności, co w dalszej konsekwencji nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Najczęściej stosowany jest roztwór 1,5 %, jednak nie należy od razu płukać ucha dziecka dużą ilością płynu, a wykonać prosty test. Polega ona na wlaniu kropelki do dziecięcego ucha i, obserwując całą reakcję, sprawdzać czy nie występują dolegliwości bólowe.

W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia, zakraplanie ucha ok 3-4 kroplami. Maksymalnie płyn powinien pozostać w uchu przez 5 min, dlatego zaleca się ułożenie dziecka na boku przed podaniem płynu. Absolutnie zakazane jest używanie patyczków do uszu, z uwagi na wrażliwość kanałów usznych na uszkodzenia. Zamiast tego należy przecierać nadmiar płynu korzystając z wacików. Odgłosy syczenia, które wydobywać się będą z ucha oznaczają pozytywne działanie płynu, dlatego w przypadku ich wystąpienia nie należy rezygnować z całej „operacji”. Analogicznie traktujemy drugie ucho, a cały zabieg powtarzamy co 2 godziny przez około 3 dni.

Przeprowadzanie płukania należy przerwać w momencie istotnych przesłanek o uszkodzeniu błony bębenkowej w wyniku długotrwałej lub powtarzającej, niedoleczonej infekcji. W takim przypadku zastosowanie wody utlenionej będzie skutkować silnym bólem, zaburzeniem błędnika oraz może prowadzić do mdłości i wymiotów. Jeśli zachodzi podejrzenie o powyższym stanie, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.
Stosowanie preparatu u osób dorosłych jest analogiczne, z zastrzeżeniem, iż roztwór powinien wynosić standardowe 3%.

Woda utleniona - leki

Woda utleniona, a czyszczenie uszu

Woda utleniona przez swoje właściwości odkażające i zwalczające drobnoustroje jest dobrym preparatem do czyszczenia uszu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zawsze należy pamiętać o przestrzeganiu terminu ważności otwartej butelki, ponieważ związek chemiczny szybko się utlenia, a co za tym idzie, traci lecznicze właściwości. Małżowinę można czyścić wacikiem nasączonym w płynie.

Antyteza o nieskuteczności wody utlenionej

Istnieje grono specjalistów, według których stosowanie wody utlenionej w charakterze środka dezynfekującego nie powinno być praktykowane. Badania wskazują, że nadtlenek wodoru w każdym możliwym stężeniu drażliwie reaguje w kontakcie z żywymi komórkami. W kontekście ran i skaleczeń stwierdzono, że woda utleniona spowalnia leczenie, co z kolei skutkuje zwiększonym ryzykiem na infekcje. Do niedawna stosowanie preparatu do ucha traktowane było jako dobra metoda w walce z nadmiarem usznej woskowiny. Aktualnie wyznaje się zasadę, że przed zastosowaniem specyfiku konieczna jest konsultacja z lekarzem rodzinnym.

Parenting & Lifestyle

Za naszym blogiem stoją eksperci z pasją do zdrowia, żywienia i rozwoju dziecka. Nasi specjaliści dzielą się swoją wiedzą, oferując praktyczne wskazówki i sprawdzone przepisy, które pomogą Ci troszczyć się o Twoje dziecko i całą rodzinę. Z nami odkryjesz, jak dbać o zdrowie na każdym etapie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Catering dietetyczny w Lublinie
zasady pielęgnacji skóry
dieta pudełkowa

Jesteś zainteresowany reklamą?